dnes je 23.10.2024

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Vzor - Dohoda o výkonu práce přesčas

19.10.2024, , Zdroj: Verlag Dashöfer

7.6.2.1
Vzor – Dohoda o výkonu práce přesčas

JUDr. Jan Horecký, Ph.D.

SOFTCOMP, a. s.

IČO: 236 54 663

se sídlem: Václavské náměstí 15, Praha 1, PSČ 110 00

zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze v oddílu B, vložka č. 3456

jejímž jménem jedná: Kamil Novák, předseda představenstva

(dále jako "zaměstnavatel" na straně jedné)

a

Jaromír Dub

nar. 15. prosince 1972

bytem: U lesíka 13, Praha 9, PSČ 199 00

(dále jako "zaměstnanec" na straně druhé)

(zaměstnanec a zaměstnavatel dále též jako "smluvní strany“ nebo každý samostatně jako "smluvní strana“)

níže uvedeného dne, měsíce a roku v souladu s ustanovením § 93 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů (dále jako "zákoník práce“), uzavírají tuto

dohodu o výkonu práce přesčas
I.

1.1 Smluvní strany uzavřely dne 1. dubna 2019 pracovní smlouvu, na základě které zaměstnanec u zaměstnavatele pracuje na pozici elektrotechnik.

1.2 Zaměstnavatel prohlašuje, že u něj z provozních důvodů vznikla potřeba vykonávat práci přesčas ze strany zaměstnance i nad rámec 150 hodin v kalendářním roce. Zaměstnavatel může v souladu s § 93 odst. 3 ZP požadovat práci nad uvedený rozsah pouze na základě dohody se zaměstnancem, proto smluvní strany uzavírají tuto dohodu.

II.
Dohoda o výkonu práce přesčas

2.1 Smluvní strany se dohodly, že zaměstnanec bude pro zaměstnavatele vykonávat práci přesčas i nad rámec 150 hodin v kalendářním roce, a to dle pokynů a potřeb zaměstnavatele.

2.2 Maximální rozsah práce přesčas nesmí v kalendářním roce překročit 416 hodin (včetně práce přesčas, kterou je zaměstnavatel oprávněn v souladu se zákoníkem práce zaměstnanci nařídit), přičemž celkový rozsah práce přesčas nesmí činit více než 8 hodin týdně po dobu trvání vyrovnávacího období, které činí 26 týdnů po sobě jdoucích. Do počtu hodin nejvýše přípustné práce přesčas ve vyrovnávacím období se nezahrnuje práce přesčas, za kterou bylo zaměstnanci poskytnuto náhradní volno.

2.3 Smluvní strany se dohodly, že za práci přesčas náleží zaměstnanci v souladu s ustanovením § 114 odst. 1 ZP mzda a příplatek ve výši 25 % průměrného výdělku zaměstnance. Smluvní strany se mohou v jednotlivých případech dohodnout, že zaměstnanci místo příplatku náleží v rozsahu práce konané přesčas náhradní volno, které je v takovém případě zaměstnavatel povinen zaměstnanci poskytnout v době 3 kalendářních měsíců po výkonu práce přesčas. Pokud by zaměstnavatel v uvedené lhůtě

 
Nahrávám...
Nahrávám...